Grupa 6-latków 0 C

Puchatki

Wychowawczyni Cecylia Jaros

W PARKU EDUKACJI I ROZRYWKI
16 maja dzieci były na wycieczce w Parku Edukacji i Rozrywki w Mościskach. Zwiedziły Catę Tajemnic, Magiczny Domek, Żwierzyniec. Bawiły się na Polu dmuchawców, przy lewitujących piłeczkach. Na plaży odkrywały szkielet dinozaura. Posiliły się kiełbaskami pieczonymi na ognisku. Pogoda i humory dopisywały dzieciom. Zadowolone i szczęśliwe wróciły do domu.

WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ
8 maja 2013 roku grupa Puchatków była na wycieczce do Miejskiej Biblioteki publicznej filia nr 2 z okazji roku 2013 poświęconego Julianowi Tuwimowi. Bibliotekarka Hanna Ławecka przeprowadziła zajecia poświęcone pisarzowi. Dzieci wesoło bawiły się przy wierszach Juliana Tuwima "Rzepka", "Lokomotywa", "Abecadło". Następnie obejrzały księgozbiór biblioteczny oraz Makietę miasta Krakowa. Wzbogacone o nowe treści literackie wróciły do szkoły

DZIELENIE SIĘ JAJKIEM
Dnia 27 marca 2013 roku odbyło się w grupie dzielenie jajkiem wielkanocnym oraz składanie życzeń świątecznych. Mama Kacpra i Emila przygotowały stół z potrawami, które bardzo smakowały dzieciom.

WARSZTATY ZDOBIENIA PISANEK
Dnia 26 marca 2013 roku dzieci wybrały się do muzeum na warsztaty zdobienia pisanek wielkanocnych. Malowały jajka w naturalnych barwnikach, a następnie oklejały je wycinankami łowickimi. Poznały technikę skrobania wzorków na pisankach oraz zdobienia woskiem. Zwiedziły aktualne ekspozycje muzealne.
Malowanie pisanek jest świadectwem kultywowania najpiękniejszych tradycji ludowych.

ZABAWY NA ŚNIEGU
Zimowe zabawy na śniegu. GALERIA

SPOTKANIE Z POETKĄ
Dnia 8 lutego 2013 roku do grupy Puchatków przyjechała Barbara Ciemska autorka książki "O Maciusiu, który długo oglądał telewizję". Przeprowadziła zajęcia na temat oglądania przez dzieci dobrych i złych programów telewizyjnych oraz ich wpływu na zdrowie i psychikę dziecka. Wspólnie wykonały plakat "Każde mądre dziecko wie, co oglądać, a co nie". Na zakończenie otrzymały książki z autografem autorki.

BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 7 lutego 2013 roku odbył się bal karnawałowy w oddziałach przedszkolnych. Dzieci były przebrane za różne postacie bajkowe. Prezentowały się okazale w strojach i świetnie się bawiły. Rodzice udekorowali salę, przygotowali pyszny poczęstunek i włączali się do wspólnej zabawy z dziećmi.

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ
Dnia 5 lutego 2013 roku oddziały przedszkolne odbyły spotkanie z pielęgniarką szkolną Panią Hanną Radomyską na temat Zdrowego stylu życia. Dowiedziały się, żeby być "zdrowym jak ryba" trzeba prawidłowo się odżywiać, ubierać stosowanie do pogody, dbać o higienę osobistą, korzystać ze świeżego powietrza, uprawiać sport oraz poddawać się szczepieniom ochronnym.
Dzieci po spotkaniu układały w grupach jadłospisy i prezentowały je na forum klasy.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Dnia 21 stycznia 2013 roku w salce gimnastycznej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Wychowawczyni Cecylia Jaros przywitała przybyłych gości i w kliku zdaniach ukazała rolę ludzi starszych dla młodego pokolenia i całego społeczeństwa. Dzieci recytowały pięknie wiersze i śpiewały piosenki. Przedstawiły krótki teatrzyk pt. "Cztery ptaszki". Wnuczęta złożyły babciom i dziadkom życzenia oraz wręczyły laurki i kwiaty. Zatańczyły taniec Szota i Waltza. Na koniec zaprosiły gości do wspólnego tańca Kaczuszki. Następnie wszyscy przeszli do klasy na spotkanie przy cieście i herbatce. Było wiele wspomnień z lat młodości.

KONCERT KOLĘD
Dnia 9 stycznia 2013 r. w oddziałach przedszkolnych odbył się koncert kolęd. Dzieci przyszły na koncert w strojach galowych. Każda grupa zaprezentowała dwa utwory. Grupa "Puchatków" zaśpiewała kolędę "Przybieżeli do Betlejem" i pastorałkę "Bosy pastuszek". Panował uroczysty nastrój.

JASEŁKA SZKOLNE
Udział w JASEŁKACH SZKOLNYCH

OPŁATEK
      Spotkanie opłatkowe - składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem

PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE
Udział w przedstawieniu Bożonarodzeniowym "MAGIA ŚWIĄT" w wykonaniu uczniów kl. III A.

PŁYWALMNIA
Zajęcia na pływalni DELFINEK

URODZINY GRUPOWE
W grupie przyjęliśmy zwyczaj obchodzenia urodzin. Dziecko, które ma swoje Święto przynosi do szkoły cukierki lub ciasto. Dzieci składają życzenia i śpiewają "Sto lat". Solenizant częstuje cukierkami. Dziecko, które obchodzi urodziny w tym dniu jest wyróżnione. Na głowie nosi czepek urodzinowy, w czasie zajęć siedzi na krzesełku, odszukuje swoje imię w Domku Urodzinowym i odczytuje je. Urodziny dzieci są okazją do wprowadzania nowych liter.

W MUZEUM
Zwiedzanie wystaw w muzeum w Łukowie: "Bataliony Chłopskie", "W polu i zagrodzie", "Szopki w rzeźbie ludowej". Udział w warsztatach Bożonarodzeniowych "Ozdoby choinkowe".

WIERSZE KONKURSOWE
"NIECH SIĘ KAŻDY O TYM DOWIE JAK PRZEDSZKOLAK DBA O ZDROWIE"
- wiersze konkursowe dzieci i rodziców z grupy 0 C.
Przeczytaj

MIKOŁAJKI
      6.12.2012 r. spotkanie ze Świętym Mikołajem

ZABAWA ANDRZEJKOWA
Zabawa andrzejkowa

SPOTKANIE Z BIBLIOTEKARKĄ
Spotkanie z bibliotekarką z Miejskiej Biblioteki Publicznej Hanną Ławecką, która przeprowadziła pogadankę o cechach książek dziecięcych.

"SŁONECZNIKI"
Wystawa plastyczna "Słoneczniki" -malowanie farbą plakatową na płótnie.
ZOBACZ WYSTAWĘ

"URODZINY PUCHATKA"
Dnia 27.11.12r. Cecylia Jaros przeprowadziła zajęcia otwarte w gr. 0 C dla rodziców i zaproszonych gości pt. "Urodziny Kubusia Puchatka - nadanie imienia grupie". Dzieci zaprezentowały krótką scenkę dramową, spiewały piosenkę o Kubusiu w języku polskim i angielskim, recytowały wiersze, tańczyły, liczyły, czytały imiona swoje oraz kolegów i koleżanek wg. metody I. Mojchrzak. Na koniec zajęć dzieci otrzymały od Kubusia "małe co nieco", a rodzice i goście poczęstowali się ciastem.